Plesk panelde mail hesabı nasıl oluşturulur?

Plesk panelde mail hesabı nasıl oluşturulur? Web sitemizin kontrol paneli olarka Plesk Kontrol Panel kullanıyor isek webmail oluşturmak üzere panele giriş yapmamız gerekiyor.

Öncelikle Plesk kontrol panele giriş yaptığınızı varsayıyoruz. Aksi halde öncelikle plesk panel bilgilerinizi hosting firmamızdan temin ediyoruz.

Plesk panelde mail oluşturma

Plesk panele ilgili kullanıcı adı şifresiyle giriş yaptıktan sonra sol taraftaki Posta sekmesine tıklayalım. Yalnız bu işlem tek hosting paketi için giriş yaptığınızda geçerlidir. Bayi paketi olanların Plesk panelde mail hesabı oluşturması bir tık farklıdır. Oda giriş ekranlarında Abonelikler sekmesinden erişim sağlayacaklardır.

Plesk panel mail hesabı oluşturma.
Plesk panel Mail hesabı oluşturmak için posta linkine tıklayın.

Posta sekmesine bastıktan sonra gelen ekranda E-posta Adresleri altındaki E-Posta Adresi Oluşturun butonuna basalım. Yeni E-Posta açma sayfasına yönlendirelim.

Plesk panelde mail oluşturma 2
Plesk panelde E-Posta Adresi Oluşturun

Gelen sayfada ilgili kutucukları doldurarak mail hesabımızı oluşturmuş olacağız.
E-posta adresi: Açılacak mail adresimizi yazıyoruz.
Şifre: mail şifresi ne olacak ise onu belirliyoruz. Üret e basarak güveli şifre oluşturuyoruz. Not almak için Göster butonuna basabiliriz.
Şifreyi onayla: Şifre üret butonu orayı otomatik dolduracaktır.
Bu alanları doldurduktan sonra Plesk panelde mail oluşturma işlemini bitirmek için Plesk’teki açıklama kutusuna yazmak istediğiniz not var ise yazıp alttaki Tamam butonuna basabilirsiniz.

E-posta adresini girip şifreyi belirleyin.

Artık plesk panelde mail hesabı oluşturma işlemi tamamlanmıştır.

plesk panelde mail oluşturma işlemi tamamlanmıştır.

Bundan sonra mevcut mail hesaplarınızın şifresini değiştirmek isterseniz eğer. İlgili mail adresinin üzerine tıklayın. Gelen sayfada şifre bölümüne yeni şifre tanımlayın.
Unutmayın şifrenizin basit olması sizin için değil Hacker lar için avantajdır. Mailinizi kullanarak spam yapar, pishing mail atarlar ise yasal olarak tüm sorumluluk mail hesabının sahibindedir.

İlgili sayfada yine mail hesaplarınız arasında Grup mailler yapmak isterseniz eğer Mailing Listeleri oluşturabilirsiniz. Bu konuyu farklı bir yazıda ele almak gerekir.

Plesk panelde mail hesabı nasıl oluşturulur? Yazımızı burada bitiriyoruz. Açılan mail adresinizi outlook yada cep telefonunuza tanımlamak isterseniz eğer E-Posta Servisleri sayfamızdaki diğer yazılarımızı incelemeyi unutmayınız.

Özel mail hesabınız olması için öncelikle aktif bir domain ve hosting hizmetiniz olması gerekir. Websahibi üzerinden Hosting ve Alan adı hizmetleri satın alarak güvenli ve hızlı mail hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Leave a Comment